DOMOWE SPA przepisy i naturalne kosmetyki na każdą kieszeń! Bądź piękna w swoim domu!
Chwila relaksu i odprężenia to remedium na codzienny stres i przemęczenie. Wystarczy odrobina chęci a nawet z ograniczonym budżetem możesz wykonać w domu zabiegi pielęgnacyjne, dzięki którym Twoje ciało i zmysły odżyją. Poczujesz się piękna, odżywisz włosy, skórę, paznokcie – staniesz się całkiem inną kobietą! Nie pozwól, aby natłok obowiązków odebrał Ci chęć do zadbania i zawalczenia o siebie! Poznaj moje sposoby na domowe SPA Przepisy są naprawdę sprawdzone 🙂
Wystarczy odrobina pomysłowości i luksusowe zabiegi pielęgnacyjne, o których do tej pory tylko marzyłaś, wykonasz w domu i to prawie za darmo. Kąpiele relaksacyjne przyniosą ulgę zmęczonym mięśniom i napiętym partiom ciała, maseczki na bazie naturalnych składników odżywią skórę twarzy, a peelingi pozbędą się zrogowaciałego naskórka.
Domowe SPA przepisy na naturalne peelingi
Peelingi chemiczne mogą przynieść więcej szkody niż pożytku, za sprawą działania silnych kwasów. Dobrą alternatywą będzie przygotowanie preparatów złuszczających opartych na naturalnych składnikach, takich jak np. cukier trzcinowy, sól himalajska, cukier brązowy, czy otręby.
SCRUB ZE SOLĄ HIMALAJSKĄ
Składniki:
•1 szklanka drobno zmielonej soli himalajskiej
•1 łyżka olej kokosowego
•2 łyżki słodkiego olejku migdałowego
•1 łyżka mydła kastylijskiego
•20 kropli olejku grejpfrutowego
•2 krople oleju z mięty pieprzowej
Sposób przygotowania:
Do miseczki wlewamy olejki eteryczne, olejek migdałowy i dodajemy olej kokosowy. Wymieszaj wszystko razem. Dodaj mydło kastylijskie i sól himalajską. Przechowuj scrub w szklanym słoiczku. Używaj smarując całe ciało w celu oczyszczenia skóry.
PEELING MIĘTOWO-CUKROWY
Składniki:
•½ szklanki oleju kokosowego
•2 szklanki cukru
•1 łyżeczka ekstraktu z mięty pieprzowej
•1 kropla zielonego barwnika do żywności
Sposób przygotowania:
Umieszczamy olej kokosowy w misce i rozpuszczamy go w kuchence mikrofalowej w wysokiej temperaturze, aż będzie zmiękczony. Do roztopionego oleju dodajemy cukier, ekstrakt z mięty i barwnik. Mieszamy, aż składniki równomiernie się połączą. Przechowujemy w słoiczka. Stosujemy jako peeling na twarz.
Domowe SPA przepisy na maseczki z glinkami kosmetycznymi
Kiedy chcemy przygotować w domu maseczkę typu DIY, tak naprawdę mamy bardzo szerokie pole do popisu i ogromny wybór składników. Ja polecam Wam w dzisiejszym wpisie własnoręczne przygotowanie kosmetyków na bazie glinek.
Glinki to sproszkowana postać naturalnych minerałów. Możemy podzielić je na rodzaje według nazwy minerału, z którego się składają, stąd na rynku spotykamy glinkę: Kaolin, Montmorillonit czy Illit. Bardziej popularne nazwy glinek nawiązujące do ich koloru to np. glinka zielona, czerwona i biała.
Glinka zielona – to produkt głęboko oczyszczający. Zwęża pory i działa antybakteryjnie. Sprzyja regeneracji naskórka.
Glinka biała – nadaje się do każdego rodzaju cery, nawet tej najwrażliwszej, ponieważ jest bardzo łagodna. Oczyszcza, niweluje przebarwienia skóry, łagodnie zwęża pory, sprzyja gojeniu się drobnych ranek i zmniejsza stany zapalne.
Glinka czerwona – zawiera dużo tlenku żelaza i soli mineralnych. Odżywia, oczyszcza, wzmacnia i poprawia krążenie skóry. Jest polecana dla cery tłustej, mieszanej, wrażliwej z pękającymi naczynkami. Uwaga – w styczności z metalowymi przedmiotami traci właściwości.
MASKA Z ZIELONĄ GLINKĄ
Składniki:
•1 łyżka zielonej glinki
•1 łyżeczka oleju z pestek moreli
•3 krople olejku eterycznego palmarosa
Sposób przygotowania:
Olejki mieszamy i dolewamy odrobinę ciepłej wody. Dodajemy glinkę. Nakładamy na twarz i czekamy 10 min. Spłukujemy ciepłą wodą.
Domowe SPA przepisy na kąpiele relaksacyjne
Kąpiele relaksacyjne to ważny punkt na liście zabiegów SPA. Jeśli posiadasz własną wannę, możesz pozwolić sobie niemal codziennie na taki komfort. Kilka zapachowych świec dodatkowo stworzy niepowtarzalny nastrój.
No dobrze, ale czego użyć, aby kąpiel była nie tylko przyjemna, ale też korzystna dla zdrowia? Ja używam m.in. chlorku magnezu, soli Epsom i himalajskiej.
Chlorek magnezu – to doskonały preparat do przygotowywania kuracji skórnych. Uzupełnia braki magnezu, którego niedobory najczęściej objawiają się zmęczeniem, bólem mięśni, rozdrażnieniem a nawet stanami depresyjnymi. W tak łatwy sposób możesz się odprężyć i poprawić swoje samopoczucie (2 szklanki produktu rozpuszczamy w kąpieli).
Sól himalajska granulowana – w składzie znajduje się aż 84 pierwiastki, w tym cynk i miedź. Z jej dodatkiem możesz przygotować kąpiel solankową – wystarczy dodać 10 g soli na każdy litr wody. Kosztuje mało, a doskonale relaksuje. Jeśli chcesz uzyskać efekt odprężenia, zażywaj takiej kąpieli przynajmniej pół godziny w swoim domowy SPA.
Sól Epsom – znana też pod nazwą siarczan magnezu. Ma dobroczynny wpływ na skórę, dzięki obecności siarki, która łagodzi stany zapalne, działa antybakteryjnie i wysusza wypryski. Wystarczy, że rozpuścisz siarczan magnezu w gorącej wodzie przygotowanej do kąpieli.
Przepisów na udane domowe SPA jest mnóstwo, wystarczy trochę chęci, motywacji i wygospodarowanie odrobiny czasu dla siebie. Jak to zrobić? O tym pisałam w tym artykule.
Czekam na Wasze pomysły na wykonanie domowych zabiegów SPA! 🙂