Top

Wyzwanie grudniowe: „Spokojna głowa, spokojne święta” wskazówki do wyzwania.

    Chcesz przeżyć okres przedświątecznej gorączki bez nerwów i bez bieganiny? Musisz wziąć udział w tym wyzwaniu!! Dzięki niemu opanujesz nerwy, nie dasz się wciągnąć w szalony wir zakupów, a najważniejsze, że to będą najcudowniejsze święta jakie do tej pory przeżyłeś. Nie czekaj i weź udział w wyzwaniu: „Spokojna głowa, spokojne święta.”

    Święta to magiczny czas, ale nie w zatłoczonym centrum handlowym, czy parkingu na którym nie możesz znaleźć miejsca do zaparkowania… Co zrobić, aby nie dać się zwariować? Odpowiedź na pytanie jest prosta: zadbać o siebie na każdym z elementów zdrowia, a święta przygotować z umiarem i z głową. 

Czym dla Ciebie jest zdrowie?

    Na nasze zdrowie składa się wiele elementów, (już wielokrotnie o tym wspominałam) a o naszym stanie zdrowia mówi nie tylko to, czy nas coś boli czy też nie, ale również to jak się czujemy, czy jesteśmy szczęśliwi, radośni, czy też doskwiera nam brak energii i poddenerwowanie.

Tutaj należy odpowiedzieć sobie na pytanie: Co robię, aby czuć się dobrze?

W moim odczuciu są to: sen, zdrowa dieta, ćwiczenia i aktywność fizyczna, medytacja i joga, spędzony czas z rodziną i znajomymi, praktykowanie wdzięczności, czytanie i nauka hiszpańskiego.

Dla mnie wszystkie te czynności stanowią składową ZDROWIA.

   Każdy z nas wie, że okres przygotowywania świąt jest dość nerwowy, w naszym wyzwaniu będziesz dbać o te właśnie czynności, które sprawiają, że czujesz się dobrze, a jednocześnie ze spokojem i z głową przygotujesz cudowne i rodzinne święta.

    Zanim w takim razie w ogóle zdecydujesz się wziąć udział w wyzwaniu musisz określić te czynności, które stanowią Twoją składową zdrowia i sprawiają, że czujesz się dobrze. Wykonaj to za pomocą okręgu, coś w tym rodzaju. (patrz poniżej)

#zdrowie #dieta #sen #wyzwanie

 

Planowanie ważna rzecz!

Wielokrotnie już powtarzałam, że dobra organizacja i planowanie to ważna kwestia, nie inaczej będzie w tym wyzwaniu. Do twojej dyspozycji przekazuje planer na grudzień:

  • Pierwszy z nich obejmuje dni wraz z zadaniami na każdy z nich, są to proste zadania, które musisz wykonać. Możesz je zamieniać, jednak lepiej stosuj je tak, jak są zaproponowane. Mają one na celu uświadomić nam, że są na świecie ważniejsze rzeczy niż świąteczne prezenty, szał zakupów, kolejne nowe bombki na choinkę, itp.
  • Drugi planer będzie dotyczył świąt właśnie, (pojawi się w przyszłym tygodniu, gdyż przewidziałam tutaj osobny wpis), a w nim będziemy pisać listę rzeczy do zrobienia na święta: listę zakupów, listę porządków, listę prezentów, listę potraw wigilijnych itp. Wszystko po to, aby później ze spokojem rozpocząć wigilijną kolację, a w święta cieszyć się energią i czasem wspólnie spędzonym z rodziną.

#wyzwanie #spokojnagłowa #zdrowie

      Z mojej strony uzyskasz wsparcie każdego dnia, sama będę brać udział w wyzwaniu pomimo, że święta będę spędzać w rodzinnych stronach, ale podpowiem Ci jak zrobić drobne, niedrogie prezenty, które możesz wykonać sama w domu, być może pojawią się również przepisy na świąteczne potrawy oraz pomysły na ozdoby choinkowe oczywiście ręcznie robione. Nie martw się, Ty też znajdziesz na to wszystko czas, to tylko kwestia dobrej organizacji.

#witeksylwia #wyzwanie #spokojneswieta

      Jeśli zdecydujesz się przystąpić do wyzwania “Spokojna głowa, spokojne święta” udostępnij na swoich social, czynności które będziesz praktykować każdego dnia z oznaczeniem #spokojneswieta #witeksylwia #vivioteam dla 2 najbardziej aktywnych osób przygotowałam nagrody niespodzianki od VIVIO oczywiście.

I jeszcze jedna kwestia na koniec, jak wejdziesz w nawyk wszystkich czynności, które stanowią składową zdrowia nie będziesz chcieć z tego zrezygnować, a jeśli zaniedbasz, którąś z nich, to od razu poczujesz jej brak, ot taki to dodatkowy plus całego wyzwania.

Do działa!!!

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz