Top
cellulit nogi

Cellulit – jak się go pozbyć? Poznaj naturalne i domowe sposoby na cellulit

Cellulit to problem, który dotyka coraz większą liczbę kobiet na całym świecie. Dane mówią, że z tą przypadłością boryka się już nawet 98% kobiet na całym świecie, w tym również nastoletnie dziewczyny. W mniejszym stopniu, ale również zdarzają się przypadki cellulitu wśród mężczyzn.

Jak sobie radzić z cellulitem? W jaki sposób zmniejszyć jego widoczność i poprawić wygląd skóry? I jak poprawić nastrój i zdrowie psychiczne? Cellulit ma, bowiem wpływ także na naszą samoocenę… 

Cellulit a picie wody. Działanie na cellulit od wewnątrz:

Należy zdać sobie sprawę z tego, że przede wszystkim to, co jemy i pijemy, ma duży wpływ na stan i wygląd naszej skóry, dotkniętej problemem cellulitu. Dieta antycellulitowa powinna obejmować:

 

 

  • lekkostrawne posiłki, bogate warzywa i owoce oraz chude mięso, ryby, chudy nabiał i pełnoziarniste produkty zbożowe;
  • ograniczenie tłuszczów i posiłków wysoko przetworzonych;
  • ograniczenie używek w postaci alkoholu, papierosów itd.;
  • ograniczenie słodyczy (za wyjątkiem gorzkiej czekolady);
  • właściwe nawadnianie organizmu ( Pamiętaj: pij odpowiednią ilość wody w ciągu dnia,  dodając do niej np. plaster cytryny) i herbaty ziołowe: z pokrzywy, mięty oraz np. czystek;
  • ograniczenie ilość soli i zastosowanie świeżych i suszonych ziół w kuchni. 

Ogólnie przyjęte zasady zdrowego odżywiania i dodatkowa aktywność fizyczna w formie szybkiego spaceru, marszu, jazdy na rowerze lub fitnessu mogą przyczynić się do zmniejszenia ilości cellulitu. Z pomocą przychodzą też zabiegi kosmetyczne, które z łatwością możemy wykonać w domu.

Cellulit a dieta. Działanie na celulit od zewnątrz:

Peeling ciała to pierwszy etap zabiegu antycellulitowego. Ma za zadanie usunąć zrogowaciały i stary naskórek, pobudzić krążenie oraz zmiękczyć skórę. W zależności od rodzaju skóry zaleca się zastosowanie drobno bądź gruboziarnistego peelingu.

Drobnoziarniste peelingi zalecane są dla osób o cienkiej, wrażliwej skórze z widocznymi żylakami i są polecane w początkowej fazie pojawienia się cellulitu. Natomiast gruboziarniste peelingi są polecane w późniejszych fazach pojawienia się cellulitu, na skórze z widocznymi zagłębieniami i grudkami. W takich przypadkach ryzyko podrażnienia skóry jest mniejsze, a intensywny drenaż pobudza krążenie i wspomaga odprowadzenie toksyn z organizmu.

W warunkach domowych możesz przygotować następujące peelingi:

  • PEELING Z SOLI MORSKIEJ – jak sama nazwa wskazuje, należy wykorzystać sól morską, wystarczy na lekko zwilżone ciała wmasować garść soli, a następnie spłukać kilkakrotnie raz zimną, raz ciepłą wodą. Uczucie swędzenia jest reakcją naturalną, ale nie zaleca się stosowania tego zabiegu po depilacji na na podrażnioną skórę.
  • PEELING CUKROWY – bardzo dobre rezultaty uzyskuje się dzięki połączeniu białego bądź brązowego cukru z miodem oraz olejem (kokosowym, arganowym bądź innym). Miód zawiera mnóstwo aminokwasów, witamin, makro i mikroelementów, dzieki czemu skóra jest mocno odżywiona, ujędrniona i bardziej elastyczna. Do przygotowanej mieszanki można dodać ulubiony olejek np. pomarańczowy, lawendowy, cynamonowy.
  • PEELING KAWOWY – zamiast wyrzucać fusy z kawy możesz je wykorzystać do efektywnego peelingu, mieszając je z oliwką do masażu, bądź innym olejem czy balsamem.

Wyraźne efekty dają również naprzemienne prysznice zimną i ciepłą wodą, ujędrniają i wygładzają skórę.

W domu możesz zaserwować sobie masaż, który odgrywa istotną rolę w walce cellulitem, zalicza się do nich: szczotkowanie na sucho, masaż szorstką rękawicą, bądź masaż z wykorzystaniem body rollerów.

Mówiąc o masażu nie możemy zapominać o odpowiednio użytych produktach antycellulitowych do jego wykonania, mowa tutaj o wykorzystaniu oleju bazowego (oliwa z oliwek, olej kokosowy, inny olej bazowy) z dodatkiem olejków eterycznych: gereniowy, grejpfrutowy, paczulowy, rozmarynowy, pomarańczowy. Zaleca się stosowanie tego rodzaju masażu po kąpieli przez ok.10 minut, wykonując koliste ruchy w kierunku dosercowym w miejscach objętych cellulitem. Zabiegi te dają wyraźne uczucie ciepła.

Innym rodzajem masażu jest drenaż kostkami lodu, który poprawia zaopatrzenie skóry w tlen oraz “pożywnie”, w tym przypadku możemy mówić o tzw.terapii zimnem. W tym przypadku skóra się witalizuje i nabiera jędrności, elastyczności.

Rośliny, które również wykazują działanie antycellulitowe to: aloe vera, bazylia, drzewo cedrowe, kasztanowiec, fenkuł, grejpfrut, guarana, herbata czerwona, zielona, kawa, imbir, miłorząb japoński, pieprz cayenne, jagody jałowca, uzyskane z nich ekstrakty, oleje bądź inne substancje z powodzeniem możemy wykorzystać w walce z cellulitem i dostarczyć je drogą pokarmową lub w postaci olejków, wyciągów bezpośrednio na powierzchnię skóry.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz